Zaloguj się lub zarejestruj, aby móc wysłać aplikację o pracę.
18 09 2017

Pełny etatKierownik Ryzyka

PRO-Search Rzeszów, Województwo podkarpackie, Polska

Obecnie dla naszego Klienta, szybko rozwijającej się firmy branży IT  poszukujemy osoby na stanowisko:

Kierownik Ryzyka

Obowiązki:

  • Precyzyjne określanie ryzyka związanego z ryzykiem, minimalizowanie strat biznesowych, maksymalizacja przychodów oraz zapewnienie stabilności w zakresie zysków i strat (P&L) zgodnych ze wsparciem celów wzrostu firmy
  • Przygotowywanie metod oraz procedur pomiaru i monitorowania ryzyka rozliczeniowego instytucji finansowych i instrumentów pochodnych
  • Prowadzenie analiz w zakresie wysokości i struktury ryzyka kredytowego instytucji finansowych i instrumentów pochodnych, zarówno w ujęciu portfelowym jak i indywidualnym
  • Raportowanie ryzyka rozliczeniowego instrumentów pochodnych, kontrahentów
  • Analizowanie i opiniowanie regulacji wewnętrznych i zewnętrznych pod kątem generowanego ryzyka kredytowego instytucji finansowych oraz ryzyka kredytowego instrumentów pochodnych
  • Ścisła współpraca i komunikacja z Dyrektorem Departamentu Technologii i Operacji

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne, preferowane kierunki: finanse i bankowość, ekonometria
  • 3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Dobra znajomość zasad funkcjonowania instytucji finansowych, rynków finansowych oraz instrumentów pochodnych
  • Znajomości Dyrektywy CRD/CRR
  • Dobra znajomości platform informacyjnych (Bloomberg, Reuters)
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Ms Office, dobra znajomości SQL i VBA
  • Dobra znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Umiejętności analitycznego myślenia oraz wyciągania wniosków na podstawie prowadzonych analiz
  • Samodzielności, kreatywności, dokładności, odpowiedzialności, zaangażowania w realizację zadań indywidualnych i zespołowych
  • Mile widziane doświadczenie w branży E-Commerce
  • Doświadczenie w tworzeniu metodyk i narzędzi informatycznych oceny dłużników będzie dodatkowym atutem
  • Praktyczna wiedza z zakresu metod ratingowych – mile widziana

Oferujemy:

  • Pracę w spółce o ugruntowanej pozycji rynkowej, cechującej się wysokim poziomem innowacji, działającej w oparciu o najnowocześniejsze technologie
  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji poprzez kursy specjalistyczne
  • Pakiet świadczeń socjalnych oraz pakiet medyczny
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Dostęp do szkoleń, zaawansowanych technologii i nowoczesnych procesów pracy
  • Niezbędne narzędzia pracy

Jak aplikować?

t.balawender@professional-search.eu

Praca w branży: Finanse i bankowość, Ekonomia. Forma zatrudnienia: Pełny etat. Wynagrodzenie: wynagrodzenie do negocjacji.

Oferta wygasa za: 3 miesiące.

  • Nie wpłacaj "w ciemno" pieniędzy przed podjęciem pracy, podpisaniem umowy.