Poszukujesz pracy?

Dobry mechanik zadowoleni klienci serwisu

Dobry mechanik zadowoleni klienci serwisu

Jeśli chodzi o zadowolenie klientów z branży motoryzacyjnej, nie chodzi tylko o jakość wykonywanej naprawy. Chodzi o usługę, którą zapewniasz klientom od momentu wejścia przez drzwi do momentu, gdy zwrócisz im klucze. W badaniu Future of Automotive Retail Survey większość konsumentów stwierdziła, że w większym stopniu wpływało na nich doświadczenie związane z naprawą samochodu niż w momencie, gdy kupowali samochody. Oprócz zadowolenia klientów, doskonała obsługa klienta może skutkować klientami, którzy ufają Twojej firmie, lepszymi recenzjami online i większą liczbą wzmianek w mediach społecznościowych, ponownymi wizytami w Twoim serwisie i poleceniami.

Klienci z branży motoryzacyjnej, którzy przychodzą do Twojego sklepu z problemami z samochodem, zazwyczaj nie są zachwyceni, że tam są. Mogą być zestresowani, sfrustrowani lub spieszyć się, aby przywrócić samochód do działania. Uspokój ich i im pomóż traktując jak najlepszych przyjaciół. Nie pozwól im czekać.

Niektórzy klienci mogą chcieć szczegółowo wyjaśnić każdy dziwny dźwięk lub działanie pojazdu. Chociaż możesz nie chcieć, poświęć czas na ich wysłuchanie. Klient może nie tylko wskazać ci, na czym polega problem, ale sprawisz, że klient poczuje się usłyszany i szanowany. Samochody osobowe to przecież oczko w głowie swoich właścicieli.

Upewnij się, że ty i twój zespół jesteście ubrani w profesjonalne stroje mechanika warsztatu samochodowego. Zapewniają one Twojej załodze poczucie spójności, a klientom pozwalają wiedzieć, że traktujesz pracę poważnie.

Nowoczesne samochody są skomplikowane, postaraj się nie zmylić klienta. Po postawieniu diagnozy wyjaśnij problem w sposób, który zrozumie Twój klient, bez zwracania się do niego z góry. Dzisiejsi konsumenci szybko dostrzegają oszustwo, więc nie próbuj używać wielu wielkich słów, aby zmylić ich i sprzedać coś, czego nie potrzebują. Jasno i zwięźle opisz, jakie naprawy są potrzebne, wyjaśniając jednocześnie proces zakończenia każdej naprawy. Pamiętaj, że większość ludzi nie ma pieniędzy na naprawy samochodów, więc upewnij się, że przedstawiasz klientom opcje w różnych przedziałach cenowych.

Wiele osób polega na swoim pojeździe w codziennym życiu. Gdy ich pojazd nie działa, zasługują na to, aby wiedzieć, kiedy będzie gotowy do pracy. Oznacza to, że powinni otrzymać dokładne oszacowanie czasu, jaki zajmie praca, zanim samochód wróci do nich sprawny.