Poszukujesz pracy?

Cennik

Cennik

Pracowniku, szukasz pierwszej pracy lub zatrudnienia w nowej firmie? Załóż darmowe konto w portalu, skorzystaj z darmowego kreatora CV i kreatora portfolio.

Praca.net to wiele możliwości na znalezienie nowej pracy.

Dla Ciebie pracowniku wszystko za darmo!

Dodaj swój profil do bazy pracowników praca.net, z której korzystają pracodawcy, aby być widocznym dla potencjalnego pracodawcy! To pracodawca znajdzie Ciebie! Zarejestruj się na praca.net i daj znaleźć się pracodawcy!


PRACA.NET DLA PRACODAWCY

Darmowe ogłoszenia!


Każdy nowy ogłoszeniodawca dostanie 200 ogłoszeń do wykorzystania przez rok! Zarejestruj się jako pracodawca, aby otrzymać pakiet.Ceny regularne

SPRAWDŹ CO DLA CIEBIE MAMYW KAŻDYM Z NASZYCH PAKIETÓW

30 dni trwania ogłoszenia

Dostęp do bazy poszukujących

Nieograniczone lokalizacje

PAKIET

START

1

ogłoszenie

1 miesiąc TRWANIA PAKIETU

CENA

1,00

PAKIET

STANDARD

3

ogłoszenia

3 miesiące TRWANIA PAKIETU

CENA

10,00

3,33 zł / ogłoszenie

PAKIET

PREMIUM

6

ogłoszeń

6 miesięcy TRWANIA PAKIETU

CENA

15,00

2,50 zł / ogłoszenie
NAJPOPULARNIEJSZY

PAKIET

PREMIUM +

100

ogłoszeń

12 miesięcy TRWANIA PAKIETU

CENA

179,90

1,80 zł / ogłoszenie


PAKIETY WYRÓŻNIEŃ

1

wyróżnienie

CENA

90 zł

20

3

wyróżnienia

CENA

240 zł

50

16,66 zł / wyróżnienie

6

wyróżnień

CENA

400 zł

80

13,33 zł / wyróżnienie
Samochody i sytuacja firm motoryzacyjnych

Rynek pracy jest trudny ponieważ sytuacja firm motoryzacyjnych w Polsce jest ciężka. Ponad 80% firm odnotowało spadek przychodów, oczywiście powodem jest pandemia. Prognozuje się powrót do ich dobrej sytuacji w przeciągu 18-24 najbliższych miesięcy.

Kryzys na rynku półprzewodników zmusza do zawieszenia produkcji kolejnych gigantów, a oczekiwanie na nowe auta wydłuża się w nieskończoność. W Polsce sprzedaż aut nowych praktycznie została zastopowana z powodu zamykania fabryk. Przykładowo fabryka Volkswagena przerwała produkcję od połowy kwietnia. Przerwa miała związek z ciężką zimą w Teksasie, a konkretnie brakiem półprzewodników ponieważ ponad 30% ich produkcji pochodzi właśnie z tego regionu świata.

Obecna sytuacja a praca w motoryzacji

O ile produkcja nowych aut jest utrudniona, import pojazdów używanych też jest zdecydowanie na niższym poziomie to jest kilka dziedzin motoryzacji, które ciągle poszukają rąk do pracy. Co prawda sprzedaż samochodów nowych została po części przeniesiona na rynek internetowy, to jednak pojazdy używane i związana z obsługą rynku część funkcjonuje i potrzebuje obsługi.

Na pewno warsztaty szukają specjalistów, od mechaników po lakierników. Transport drogowy nadal funkcjonuje i ciągle oferuje zatrudnienie kierowców. Fabryki produkujące części zamienne, wyposażenie mają wolne etaty z racji jak by nie było potrzeb utrzymania obecnych na rynku pojazdów.

Co dalej na rynku pracy w motoryzacji?

Europejski plan odbudowy, wsparcia w powrocie do pełnej działalności zawierać zaczyna wsparcie finansowe odpowiednie do znaczenia tej branży dla gospodarki unijnej. Przemysł motoryzacyjny jest w końcu ważną częścią unijnej gospodarki, przynosi ponad 7% PKB EU, zapewnia zatrudnienie 6% ogółu pracowników i generuje 12% wartości patrząc na eksportu.

Takie działania są konieczne, aby firmy mogły poradzić sobie z kryzysem. Duża część przedsiębiorstw motoryzacyjnych (84% według badań CLEPA) planuje ograniczyć inwestycje i zmniejszyć zatrudnienie (statystycznie 78% ma w planach ograniczyć zatrudnienie).