Poszukujesz pracy?

Praca jako elektryk

Praca jako elektryk

Czym jest praca dla elektryka? Jeżeli jesteś wykształconym elektrykiem nie musisz się bać bezrobocia. Dobry elektryk jest zawsze w cenie. W obecnie panujących trendach młodzież woli studiować niż uczyć się fachu np. elektryka. Dobrych fachowców jest coraz mnie i jest to coraz bardziej pożądany zawód.

Jak można zdobyć zawód i uprawnienia elektryka?

Aby zostać specjalistą z uprawnieniami elektryka, należy skończyć szkołę o takim profilu lub zapisać się na kurs elektryka. Obecny system nauczania pozwala na 3 letnie nauczanie w szkole zawodowej na podbudowie gimnazjum lub 4-o letnim technikum. Po szkole podstawowej technikum trwa lat 5. Elektryk to zawód przyszłości więc warto zastanowić się nad takim wyborem kształcenia np. samochody często wymagają diagnozy elektryka samochodowego do poprawnego działania systemów bezpieczeństwa.

Czym zajmuje się elektryk?

Jest to bardzo odpowiedzialna profesja, gdyż elektryk poprzez swoje działania odpowiada za bezpieczeństwo innych osób, które będą korzystały lub pracowały z urządzeniami przez niego sprawdzanymi czy naprawianymi. Może on diagnozować, dokonywać napraw instalacji elektrycznych oraz różnych maszyn, urządzeń zasilanych prądem elektrycznym. Mając taki zawód można pracować w wielu miejscach. Na pewno potrzebni elektrycy są w elektrowniach, kopalniach, hutach, na kolei, w zakładach różnego rodzaju, w firmach naprawiających sprzęt elektroniczny, czy w firmach projektujących i montujących instalacje alarmowe. Miejscem zatrudnienia może być też sklep elektryczny, czy własna działalność gospodarcza.