Poszukujesz pracy?

Gdzie dodać za darmo ofertę pracy?

Gdzie dodać za darmo ofertę pracy?

Poszukiwanie pracowników potrafi przysporzyć naprawdę sporo problemów. Mowa tu przede wszystkim o znalezieniu osób zainteresowanych oferowanych stanowiskiem, które spełniają wymaganie do jego objęcia. Gdzie więc można za darmo zamieszczać oferty pracy i jak sprawić by były one skuteczne?

W jakich miejscach można umieścić oferty pracy?

W tym momencie istnieje naprawdę wiele miejsc, w których można szukać pracowników poprzez zamieszczenie swojej oferty pracy. Mnóstwo możliwości powstało dzięki temu jak bardzo popularny jest dziś internet. W nim można wykonać aktualnie prawie wszystko od zakupu interesujących nas przedmiotów po umawianie wizyt u lekarzy czy też właśnie poszukiwanie pracy. Z tradycyjnych miejsc ofertę pracy można umieścić w urzędzie pracy, czy też prasie lokalnej. Bardziej tradycyjne lokalizacje na umieszczenie oferty pracy to również prasa lokalna, czy też biura karier w szkołach oraz na uczelniach. Niezłym pomysłem jest również skorzystanie z tak zwanej poczty pantoflowej, czyli nakłonienie swoich pracowników do tego by poszukali nowych pracowników spośród swoich znajomych. Nie można również zapominać o tym, że istnieją specjalne agencje pracy czy też agencje headhunterskie, które będą w stanie znacznie pomóc nam w znalezieniu nowych pracowników. Z bardziej nowoczesnych miejsc możemy wykorzystać przede wszystkim media społecznościowe. Jeśli poszukujemy pracowników o określonych kwalifikacjach to warto na przykład zamieścić ofertę pracy na specjalistycznych grupach, które znajdziemy na przykład na portalu Facebook. Równie dobrze ofertę pracy można jednak również wstawić na takie portale jak Instagram czy też Twitter. Niezłym pomysłem jest również wykorzystanie swojej strony internetowej. Jeśli zadbamy o odpowiednie jej pozycjonowanie bardzo możliwe, że wiele osób poszukujących pracy w oferowanym przez nas zawodzie po prostu na nią trafi z wyników wyszukiwania. W internecie oczywiście można także skorzystać ze stron, które umożliwiają firmom wstawianie ogłoszeń z ofertą pracy.

W których miejscach ofertę pracy można dodać za darmo?

Oczywiście miejsc w których można zamieścić oferty pracy jest wiele, lecz tylko niektóre są w pełni darmowe. Mowa na przykład o urzędzie pracy, gdzie ofertę na tablicy ogłoszeń można zamieścić za darmo. Nic nie kosztuje również skorzystanie ze swojej strony oraz mediów społecznościowych, Niewiele zapłacimy z kolei za zamieszczenie ogłoszenia w lokalnej gazecie lub nakłonienie swych pracowników za pomocą niewielkiej premii by poszukali oni chętnych do pracy osób. Na szczęście da się znaleźć w internecie strony na których oferty pracy można zamieścić za darmo. Jednym z takich miejsc jest storna praca.net. Jest to strona na której zamieszczenie oferty pracy jest w pełni darmowe i można ją wykorzystać w celu znalezienia pracowników.

Jak stworzyć dobrą ofertę pracy?

Aby oferta pracy była skuteczna warto się nieco postarać. Przede wszystkim dobrze oceniane przez pracowników jest jasne określenie tego na jakie zarobki mogą liczyć na stanowisku, które jest przedmiotem danej oferty. Jawność jest dobrze oceniana przez pracowników i w ten sposób minimalizujemy ryzyko tego, że kandydat na stanowisko zrezygnuje z jego przyjęcia przez to, że o pensji dowiedział się dopiero na rozmowie o pracę i okazała się ona niezadowalająca. Korzystanie ze stron z ofertami pracy ma o tyle dużą zaletę, że często żeby je stworzyć nie trzeba pracować nad szatą graficzną i wystarczy jedynie uzupełnić odpowiednie pola. Nad stworzeniem ogłoszenia z odpowiednią szatą graficzną trzeba jednak pomyśleć, gdy ofertę chcemy zamieścić na specjalistycznych grupach na Facebooku czy też na innych mediach społecznościowych. W ten sposób oferta będzie w stanie się wyróżnić i zwrócić uwagę. Oczywiście tworzenie oferty pracy można w pełni powierzyć profesjonalistom, którzy wiedzą jak stworzyć je tak by przyciągnąć jak najwięcej osób zainteresowanych oferowanym stanowiskiem. Jest to jednak naprawdę drogie i taka opcja będzie mogła być wykorzystana głównie przez duże firmy.